Tvůrčí zahálka
Augustin uspěl v Indii, nyní oslovuje domácí publikum
„Mělo by to vystihovat naší fakultu, něco co vychází z té tvůrčí zahálky,“ byla první slova při setkání na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, kde výtvaník Richard Augustin a tajemník fakulty Filip Malý projednávali téma obrazu pro rekonstruované prostory fakulty. TVŮRČÍ ZAHÁLKA dala název nejen rozměrnému plátnu, ale také jediné letošní tuzemské výstavě, kterou český výtvarník otevře v polovině června v pražské galerii ARTATAK.
Richard Augustin se nerozpakuje pořádat stylově odlišné výstavy. Poslední expozicí POP si troufl oslovit indické publikum a pro galerii Gitanjali v indickém Goa vytvořil výstavu na míru přímo v prostředí indické riviéry. Nyní se Augustin vrací nejen do rodných Čech, ale také k vlastnímu autorskému stylu ovlivněnému zejména českým kubismem a praxí v reklamní grafice. Na výstavě TVŮRČÍ ZAHÁLKA vystaví nejlepší plátna z kolekce LIFE a několik objektů včetně posledních děl, které právě vznikají v pyšelském Studiu Augustin.
Pořádající galerie ARTATAK vsadila na industriální prostor periferie, konkrétně na Halu 12 v pražských Horních Počernicích. Kromě tematických a autorských výstav přímo v galerii vyráží ARTATAK vstříc divákům. Aktuální outdorový projekt Art Crank Bikez představí cykloplakáty českých výtvarníků cyklistům i chodcům na pražské Náplavce, čímž galerie reaguje na podobné úspěšné projekty v Londýně, San Franciscu a dalších metropolích. ARTATAK vyráží vstříc také umělcům provozem nájemních ateliérů v budově Vily Mazanky na Praze 9.
Zahájení výstavy TVŮRČÍ ZAHÁLKA proběhne ve čtvrtek 13. června a galerie i autor vsází zejména na pestrou společnost. Propojení světa umělců, filozofů, autorových přátel a návštěvníků galerie slibuje originální umělecký večírek, který vypukne od 19 hodin v prostorách galerie. Část z vystavených děl nabízí ARTATAK k prodeji a na své si tak přijdou nejen diváci, ale i sběratelé. Není bez zajímavosti, že Augustin je zastoupen v soukromých sbírkách na čtyřech světových kontinentech.