Konference NA VIDĚNOU II.
17. 10. 2018
Přednášky a diskuze
Bartolomějská 11, 110 00 Praha 1
Platforma pro studium vizuální kultury Fresh Eye s radostí zve na druhý ročník mezioborové konference NA VIDĚNOU II, jenž navazuje na úspěšné první setkání odborníků z oblasti dějin umění, společenských věd, historie, filmu a médií uskutečněné v říjnu 2017 (nahlédněte do fotogalerie a připomeňte si příspěvky ve videoarchivu).
Druhý ročník konference nabízí program postavený na nejzajímavějších příspěvcích přihlášených do veřejné výzvy. Ten představí celkem 8 vhledů do současné výzkumné praxe v oblasti studií vizuální kulturyrozdělených do dvou panelů: sekce studentů – doktorandů a profesionálních týmů. Zahraniční inspiraci domácímu publiku přinese teoretik obrazu a zakladatel Centre for Visual Studies Krešimir Purgar. Během odpoledne bude možné zakoupit oborové tituly na stáncích VVP AVU a ArtMap.
Podrobný program konference, na niž je vstup zdarma, naleznete níže. Nezapomeňte si rezervovat místo v pohodlné sedačce kina Ponrepo přes rezervační systém portálu GoOut a sledujte podrobnosti o konferenci prostřednictvím FB události.
Program:
13.30 otevření registrace
14.00 – 16.00 doktorandský panel
Tomáš Kolich (FF UK): Vizualizace sítí. Model jako důkaz
Markéta Dvořáčková (FMK UTB): Fantom: Plod ve věku své ultrazvukové zobrazitelnosti
Marie Meixnerová (PedF UPOL): Unleashing Screensaver. Spořič obrazovky jako nástroj estetického vzdělávání v oblasti vizuální kultury
Leona Kubišová (FMK UTB): Prezentace dizertační práce “Grafický design, vizuální komunikace a gramotnost”
16.00 – 16.30 coffee break
16.30 – 18.30 panel profesionálních týmů
Lucie Česálková (NM, NFA) a Ondřej Táborský (NM): Spotřební imaginace komunistické diktatury. Československá reklama v poválečném období
Kateřina Svatoňová (FF UK), Edith Jeřábková (UMPRUM, Are) a Zuzana Blochová (Are): Představení projektu “Skryté formy režie: Souvislosti filmové, literární, kostýmní a výtvarné tvorby Ester Krumbachové: Zpracování pozůstalosti”
Renáta Sedláková (FF UPOL): Vizuální aspekty informování o romské menšině v hlavním zpravodajství České televize
Shota Tsikoliya (UMPRUM): Controlled Expansion (CoEx)
18.30 – 19.00 coffee break
19.00 – 20.30 guest lecture
Krešimir Purgar (Centre for Visual Studies, Záhřeb, HR): Allegories of Post-Representation: On the Future of Images
Coffee break nabízí možnost zakoupit oborové tituly u stánků ArtMap a VVP AVU a seznámit se s publikací Afekt, výraz, performance a jejím autorem Jiřím Angerem.