Chovat včely, přivonět k rozkvetlému stromu, vyčistit studánku, koukat se do slunce… Vizuální modlitbičky za věci, které mají smysl, a drobnosti všedních dní, kterých stojí za to si všímat.

 

Barbora Kicovová (*1986) vystudovala grafický design na Fakultě umění a designu v Ústí nad Labem a absolvovala roční stáž v ateliéru ilustrace u profesorky Goele Dewanckel na LUCA School of Art v belgickém Gentu. Je členkou skupiny Nýbrž, která se věnuje selfpublishingu a kromě společných projektů se její ilustrace objevily například ve fanzinech kolektivů Tieten met Haar, Piňata a Fůd. Svými ilustracemi přispívá také do kulturního čtrtnáctideníku A2 a za autorský komiks The Rosegarden obdržela podporu Nadace Miroslava Šaška. Nejčastějšími tématy jejích prací jsou příroda, cestovní deníky a vnímání světa dětskou perspektivou, k čemuž čerpá inspiraci ve své práci v mateřské škole a co nejčastějších výpravách mimo civilizaci.

 

Barbora Müllerová (*1991) vystudovala grafický design na Fakultě umění a designu v Ústí nad Labem a absolvovala stáž v ateliéru knižního umění u prof. Sabine Golde na Burg Giebichenstein Kunsthochschule v německém Halle. V posledních letech se věnuje především ilustraci, knižnímu designu a organizaci festivalu ilustrace a komiksu LUSTR. Zaměřuje se na zvláště na témata spojená s přírodou a popularizaci vědy, její autorská knížka pojednávající o evoluci živočichů Atlas opravdovských příšer byla nominována na ceny Nejkrásnější kniha roku a Zlatá stuha. V posledních letech ilustrovala například knihy Centra pro teoretická studia a Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy vydané nakladatelstvími Akropolis a Academia, publikovala autorské komiksy ve finské antologii Kuti a tuzemském XRX a v rámci Sympozia ilustrace Broumov vytvořila autorský bylinkářský kalendář Herbarium čili Kräuterbuch.

  

Výstava je prodejní, výtěžek z prodeje originálů kreseb a grafik poputuje Hnutí Duha na ochranu české přírody a krajiny.