Galerie Jelení a CSU zvou na výstavu Dílny z učebny č. 336 katedry CAS při FAMU. V rámci vernisáže proběhne benefiční hostina, výtěžek z ní poputuje organizaci queer spaces network, která pomáhá queer lidem utíkajícím před ničivou válkou na Ukrajině. Během vernisáže zahrají Adriculture a Polyester.

  

Uvažování nad výstavou The Day of Red Eye vychází ze vzájemných diskusí nad tělesnosti, vlastní identitou i globálními křivdami. Jako sjednocující téma jsme ale vybraly tělo, jeho extenze a reakce na virtuální svět. Rudé oči, křivení zad a horská dráha pocitů jsou průvodními jevy, kterými si nás obtáčí technologie, s níž žijeme příliš krátkou dobu na to, jak rovnocennou partnerku v ní máme.

  

V prostoru galerie se setkáte s perníkovou queer chaloupkou Ester Grohové, s očistnými, světelné znečištění tematizujícími sochami Karolíny Hnětkovské a Kláry Kacířové či s knihou Aleny Kolesnikové, v níž autorka pracuje s obrazy, které oscilují mezi tělem a přírodou. Práce Adriána Kršky je zastoupena jednou z jeho keramických robotnických tools související s polemikou pohanských rituálů a novodobého pojetí práce. Černobílé fotografie Elišky Lubojatzké jako záznamy tajemné každodennosti se střetávají s podmanivou animací a jejími extenzemi do prostoru Tamary Pauknerové. Nebezpečný a energií nabitý narativ nového videa Alex Sihelské. Celý prostor zastřešuje rozměrný murál Marie-Anny Šulc. To vše za zvukového doprovodu Anastasie Rybalchenko. Celou výstavu pak otevírá a uzavírá video Lenky Štěpánkové s polemikou opuštěného a přetíženého institucionálního vzdělávání.

  

vystavující: Ester Grohová, Karolina Hnětkovská, Klára Kacířová, Alena Kolesniková, Adrián Kriška, Eliška Lubojatzká, Tamara Pauknerová, Alex Sihelská, Marie-Anna Šulc, Lenka Štěpánková, Anastasia Rybalchenko

kurátorka: Marie Lukáčová